Dārgameņu tīkls

Rameša Balsekara ikdienas apceru grāmata “Dārgakmeņu tīkls” ir oriģināls un idejiski spēcīgs zināšanu koncentrāts – atbalsts ikvienam, kurš meklē atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem. Noliedzot reliģiskas tradīcijas un rituālus, autors ar katrai gada dienai veltītām īsām atziņām ieved lasītāju advaitas vēdantas filozofiskajā sistēmā, kuras aizsākumi meklējami senajās upanišadās un vēdās. Viedās atziņas ne vien sniedz atbildes, bet arī nomierina prātu un rosina atsijāt būtisko no ikdienas pelavām.

Mūsdienu cilvēkam, kurš pieradis pie ātras informācijas ieguves un apstrādes, “Dārgakmeņu tīkls” piedāvā ļoti īsu, koncentrēti intensīvu intelekta un vieduma “dienas devu”, ko izlasīt iespējams pāris minūtēs, bet kuras iedarbība turpinās vēl ilgi lasītāja prātā.

Grāmata veidota tā, lai lasītājam būtu iespēja pierakstīt arī savas pārdomas: pie autora katras dienas atziņām ir atstāta brīva vieta, kur var atzīmēt radušos jautājumus, iebildumus, pārdomas vai savas apceres kopsavilkumu. Iespējams, pēc gadiem lasītājam būs interesanti pārlapot šo savu personīgo “domu grāmatu” un pavērot, kā laiks, iespējams, mainījis izpratni.

Par autoru.

Ramešs Balsekars (19172009) ir ievērojams mūsu laika advaitas vēdantas sekotājs un skolotājs. Viņam veiksmīgi izdevās savienot garīgo mācību un prakses ar ikdienas darbu bankas vadītāja amatā un ģimenes dzīvi.

 

Ieguvis izcilu izglītību Londonas Ekonomikas skolā, Ramešs Balsekars atgriezās dzimtajā Indijā un strādāja Indijas Centrālajā bankā, kurā vairākus gadus ieņēma prezidenta amatu.

Viņa garīgais skolotājs bija slavenais Indijas guru Nisargadata Maharādžs. Ramešs Balsekars tulkoja viņa runas un, pamatojoties uz skolotāja stāstīto, ir sarakstījis vairākas grāmatas.

 

Rameša Balsekara daudzās grāmatas ir izdotas visā pasaulē dažādās valodās. Pēc aiziešanas pensijā no darba bankā pie viņa regulāri ieradās zinātkāru cilvēku pūļi, arī daudzi rietumnieki. Modernā izglītība un inteliģence autoram ļāva un joprojām ļauj mūsdienu cilvēkus saprotami un vienkārši iepazīstināt ar advaitas pārpasaulīgajām zināšanām.

Ramesh12-1